globe

EDOF (Extended Depth of Field)

“Poszerzona głębia pola widzenia ‘Depth of Field’, znana również jako układanie ostrości w stos, jest cyfrową techniką przetwarzania obrazu, która łączy w sobie wiele zdjęć wykonanych w różnych odległo-ściach i ostrości tak, aby dać obraz wynikowy z większą głębią ostrości pola widzenia (DOF - depth of field) niż którykolwiek z obrazów z pojedynczego źródła. Układanie ostrości w stos może być używane w każdej sytuacji, w której poszczególne obrazy mają bardzo płytką głębię ostrości pola widzenia.” (Źródło: Wikipedia)

Niektóre modele Dino-Lite oferują tę specjalną technikę, tryb przechwytywania EDOF może wykonać kilka zdjęć w różnych poziomach ostrości i ułożyć je w stos dając jeden jasny obraz automatycznie za 1 kliknięciem przycisku/ myszy. Obrazy EDOF zachowują jakość obrazu z jego oryginal-nych zdjęć i mogą być przechowywane i przeglądane przy pomocy oprogramowania DinoCapture 2.0. Wszystkie modele AM4815xx i AM7915xx prezentują technologię EDOF.

For more information on how to use this feature, please click here.

(* W tej chwili EDOF funkcjonuje tylko pod systemem operacyjnym Windows)

RK-10-EX

Z EDOF

RK-10-EX

bez EDOF

RK-10-EX

Wprowadzenie do EDOF


EDR (Extended Dynamic Range)

EDR jest to zbiór technik stosowanych w fotografowaniu i tworzeniu obrazów, i do odtwarzaniu ich w większym zakresie dynamiki jasności niż to możliwe przy użyciu standardowych cyfrowych technik tworzeniu obrazów lub technik fotograficznych.

Obrazy EDR mogą prezentować większą liczbę poziomów luminancji niż spotykana w rzeczywistych sceneriach, od bezpośredniego światła słonecznego do ciężkich mgieł. To można często osiągnąć przechwytując i następnie łącząc różne ekspozycje tego samego przedmiotu (Źródło: Wikipedia). EDR (Extended Dynamic Range - Poszerzony zakres dynamiczny) jest narzędziem przetwarzania obrazu stosowanym wyłącznie w niektórych modelach serii Dino-Lite Edge (DinoCapture 2.0 wersja 1.4.8 i wyższe). Dla powierzchni o dużej różnicy jasności narzędzie EDR może być idealne do fotografowania obrazu bardziej neutralnej powierzchni przez wykonanie tylko kilku kliknięć. W trybie przechwytywania EDR wykonuje się 3 zdjęcia w różnych poziomach ekspozycji (standardowe, niedoświetlone i prześwietlone) i układa je w jasny obraz automatycznie, przy pomocy 1 kliknięcia przycisku myszy. Obrazy EDR mogą być przechowywane i przeglądane przy pomocy oprogramowania DinoCapture 2.0. Wszystkie modele AM4815xx, AM7815 i AM7915xx zawierają technologię EDR.

For more information on how to use this feature, please click here.

(* W tej chwili EDR funkcjonuje tylko pod systemem operacyjnym Windows)

RK-10-EX

z EDR

RK-10-EX

bez EDR


AMR (Automatic Magnification Reading)

Funkcja automatycznego odczytu powiększenia - AMR automatycznie wykrywa i wyświetla powiększenie mikroskopu Dino-Lite. Powiększenie jest wyświetlane przez oprogramowanie urządzenia Dino-Lite i przechowywane poprzez przechwycony obraz. Funkcja automatycznego odczytu powiększenia - AMR upraszcza proces pomiaru i poprawia jego dokładność. AMR jest zalecane, gdy muszą być wykonane pomiary o wysokiej precyzji i/lub pomiary kalibrowane (kalibracja odbywa się ręcznie).

(* W tej chwili AMR funkcjonuje tylko pod systemem operacyjnym Windows)


FLC (Flexible LED Control)

Przy pomocy funkcji elastycznej kontroli diod LED (FLC) diody LED mikroskopu Dino-Lite mogą być kontrolowane i odpowiednio dostosowane. Diody LED stosowane w modelach mikroskopu Dino-Lite korzystających z funkcji FLC, są podzielone na 4 różne ćwiartki, które można regulować oddzielnie. Można wybrać 6 poziomów oświetlenia. Funkcja FLC jest przydatna, kiedy obiekty muszą być oświetlane z boku, lub kiedy niektóre części obiektu wymagają więcej lub mniej światła.

(* W tej chwili FLC funkcjonuje tylko pod systemem operacyjnym Windows)


Filtr polaryzacyjny/ polaryzator

Wiele modeli mikroskopu Dino-Lite oferuje wbudowany filtr polaryzacyjny. Polaryzator jest filtrem optycznym polaryzującym przechodzące przez niego światło i jest używany do zmniejszenia odbić na błyszczących przedmiotach i do poprawy kontrastu. Polaryzator Dino-Lite może być włączany i wyłączany, lub może być dostosowany do zaoferowania pełnej lub połowicznej polaryzacji.

Filtr polaryzacyjny jest wysoce zalecany podczas pracy z błyszczącymi lub odblaskowymi obiektami, takimi jak metal, tworzywo sztuczne, szkło, biżuteria lub elektronika, ale również nadaje się do stosowania w dermatologii, dla badania skóry, włosów, lub skóry głowy.

RK-10-EX

z polaryzator

RK-10-EX

bez polaryzator


Oświetlenie koncentryczne

Oświetlenie koncentryczne skupia światło na linii optycznej, a zatem podświetla element próbki widziany przez mikroskop. Koncentryczne modele Dino-Lite mają diody na obrzeżu. Diody świecą na zwierciadło, które działa jak rozszczepiacz wiązki i kieruje je wprost na próbkę a również pozwala na odesłanie obrazu wprost do czujnika krawędzi. Najczęściej spotykanym zastosowaniem Oświetlenia Koncentrycznego jest kontrola jakości w przemyśle półprzewodnikowym, do inspekcji płytek (wafli) krzemowych. Typowe oświetlenie polowe nie ujawnia poprawnie struktur, podczas gdy oświetlenie koncentryczne pozwala na dostrzeżenie detali. Inne zastosowania do inspekcja szlifów i powierzchni przetwarzanych chemicznie, inspekcja układów scalonych i innych powierzchni, które wyglądają płasko albo tracą kontrast z oświetleniem polowym.

RK-10-EX

Standardowe oświetlenie

RK-10-EX

Oświetlenie koncentryczne

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło takich jak metale, tworzywa sztuczne, biżuteria, artykuły elektroniczne itp.

Czytaj więcej...

MS33W Statyw

MS33WOkrągła metalowa podstawa z elastycznym ramieniem i uchwytem dla Dino-Lite. MS33W ma możliwość zmiany wysokości (średnio 15 mm) z podstawą na obrotowej gałce.

Czytaj więcej...

MS23B

MS23BStatyw do blatu MS23B może zostać umocowany do blatu o grubości do 3 cm.

Czytaj więcej...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZT jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło.

Czytaj więcej...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal. Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...

AM4113ZTL

AM4113ZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

RK-06-AE Statyw

MS36B Stelaż Dino-Lite RK-06-AE to trwały stelaż średnich rozmiarów mający zastosowanie dla wszystkich mikroskopów cyfrowych Dino-Lite. Zbudowany ze stali nierdzewnej i lekkiego aluminium zapewnia precyzyjną regulację ogniskowych oraz pionowy szybkozwalniacz.

Czytaj więcej...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro z obudową ze stopu aluminium (z Microtouch). Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...