globe

EDOF (Extended Depth of Field)

Rozšířená hloubka pole, rovněž známá jako vrstvené zaostřování, je digitální technika zpracování obrazu, která v sobě kombinuje různé obrazy získané při různých vzdálenostech zaostření a výsledná fotografie má větší hloubku pole (DOF) než jakýkoli z individuálních zdrojových snímků. Vrstvené zaostřování lze použít v situacích, kdy jednotlivé snímky mají velmi mělkou hloubku pole. (zdroj: Wikipedia)

Některé modely Dino-Lite nabízí tuto speciální techniku, režim záznamu EDOF může zachytit několik různých snímků na různých úrovních zaostření a automaticky je navrstvit do jasného snímku po 1 kliknutí myši. Snímky EDOF mají kvalitu fotografie původních fotografií a lze je ukládat a zobra-zovat s využitím softwaru DinoCapture 2.0. Technologii EDOF mají všechny modely AM4815x, AM7815 a AM7915xx.

For more information on how to use this feature, please click here.

(* V tuto chvíli EDOF funguje pouze ve Windows OS)

RK-10-EX

s EDOF

RK-10-EX

bez EDOF

RK-10-EX

Úvod do EDOF


EDR (Extended Dynamic Range)

EDR je sada technik použitá při fotografování za účelem reprodukce většího dynamického rozsahu jasnosti než, je možné při použití standardních digitálních zobrazovacích a fotografických technik.

Snímky EDR dokážou zobrazit větší rozsah úrovně osvětlení u scén z reálného světla, od přímého slunečního světla po bledou mlhu. Často je toho dosaženo zachycením a následnou kombinací různých expozice stejného předmětu (zdroj: Wikipedia). EDR (rozšířený dynamický rozsah) je nástroj pro zpracování snímků exkluzivně navržený pro některé z modelů Dino-Lite Edge (DinoCapture 2.0 verze 1.4.8 a vyšší). V případě povrchů s větší odchylkou jasu může být nástroj EDR dokonalý pro zachycení neutrálnějšího snímku povrchu po několika kliknutích. Režim záznamu EDR vyfotí 3 snímky při různých úrovních expozice (standardní, nadexpozonovaná a podexponovaná) a automaticky je navrství do jasného snímku, a to po 1 kliknutí myši. Snímky EDR lze uložit a zobrazit v softwaru DinoCapture 2.0. Technologii EDR mají všechny modely AM4815x, AM7815 a AM7915xx.

For more information on how to use this feature, please click here.

(* V tuto chvíli EDR funguje pouze ve Windows OS)

RK-10-EX

s EDR

RK-10-EX

bez EDR


AMR (Automatic Magnification Reading)

Funkce AMR automaticky detekuje a zobrazuje zvětšení Dino-Lite. Zvětšení se zobrazí v rámci softwaru Dino-Lite a uloží se jako zachycený snímek. Funkce AMR zjednodušuje proces měření a zvyšuje přesnost měření. AMR se doporučuje v případě, kdy je třeba provést měření s vysokou přesností a/nebo kalibrovaná měření (kalibrace se provede manuálně).

(* V tuto chvíli AMR funguje pouze ve Windows OS)


FLC (Flexible LED Control)

Díky funkci flexibilního ovládání LED (FLC) lze ovládat a nastavovat LED zařízení Dino-Lite. LED na modelech Dino-Lite s funkcí FLC jsou rozděleny do 4 různých kvadrantů, které lze nastavit samostatně. Můžete si vybrat z 6 úrovní osvětlení. Funkce FLC je užitečná je-li třeba objekt nasvítit ze strany nebo pokud určité části předmětu potřebují více nebo méně světla.

(* V tuto chvíli FLC funguje pouze ve Windows OS)


Polarizační filtr/ Polarizátor

Řada modelů Dino-Lite nabízí vestavěný polarizační filtr. Polarizátor je optický filtr, který polarizuje světlo jím procházející, který se používá ke snížení odrazů na lesklých předmětech a ke zlepšení kontrastu. Polarizátor Dino-Lite lze zapnout a vypnout nebo ho lze nastavit na plnou nebo poloviční polarizaci.

Filtr polarizátoru se vysoce doporučuje při práci s lesklými předměty, např. kovem, plastem, sklem, šperky nebo elektronikou, ale také v dermatologii při kontrolách kůže nebo kůže na hlavě.

RK-10-EX

s Polarizátor

RK-10-EX

bez Polarizátor


Koaxiální osvětlení

Při koaxiálním osvětlení je světlo na ose optické dráhy, a proto osvětluje jen tu část vzorku, která je současně sledována mikroskopem. Uvnitř koaxiálních modelů Dino-Lite se nachází na boku vestavěná LED. Tato LED svítí na zrcadlo, které funguje jako dělič svazku, který promítá světlo přímo na vzorek a zároveň umožňuje návrat vytvořeného obrazu přímo nahoru do senzoru Edge. Nejčastěji využívanou aplikací koaxiálního osvětlení v průmyslu výroby polovodičů je kontrola jakosti a inspekce plátkových destiček. Při standardním osvětlení jasným polem nejsou struktury a překryvné struktury vůbec vidět, zatímco při koaxiálním osvětlení se tyto podrobnosti jeví. K dalším aplikacím patří kontrola leštěných a chemicky povrchově upravených kovových povrchů, inspekce mikročipů, mikroelektroniky a mnoha dalších povrchů, které při použité osvětlení jasným polem vypadají na pohled ploché nebo nekontrastní.

RK-10-EX

Standardní osvětlení

RK-10-EX

Koaxiální osvětlení

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...